Kamera na żywo
facebook Youtube
PODARUJ PREZENT

Atrakcje w Świnoujściu i okolicy

 

Plaża miejska

W granicach Świnoujścia znajdziemy aż 10 kilometrów pięknych, piaszczystych plaż, łagodnie wchodzących w morze, tworząc obszerne, płytkie kąpieliska.

Na liczne wyznaczone kąpieliska prowadzi z miejscowości 12 wejść, a szerokość plaż dochodzi miejscami do siedemdziesięciu metrów. Czystość plaż i okolicy została doceniona i Świnoujście szczyci się certyfikatem “Błękitnej Flagi”.

    

Park Zdrojowy

Zabytkowy park na wschodnim skraju wyspy Uznam. Powierzchnia Parku Zdrojowego wynosi 40 ha. Na jego terenie znajduje się wiele różnorodnych rodzajów drzew, z czego wiele ma ponad 150 lat. Występują też różnorodne krzewy, sprowadzane, podobnie jak drzewa, z różnych części Europy.

Pomiędzy bogatą roślinnością przebiegają promieniste alejki, służące długim i zdrowotnym spacerom. Bliskie położenie promenady znajdującej się przy ulicy Żeromskiego oraz plaży, sprawia że jest to częste miejsce odwiedzin turystów zarówno jak i mieszkańców Świnoujścia. W upalne lata można tu znaleźć schronienie przed upałem i gorącymi promieniami słońca.

  

 Promenada

Promenada znajduje się w północnej części Świnoujścia. Promenada jest przedwojennym bulwarem, który rozdzielał plażę od dzielnicy uzdrowiskowej.  Promenada obecnie łączy popołudniowy kawiarniany gwar z życiem nocnym. Wzdłuż promenady swoje miejsce znalazły liczne restauracje, ogródki piwne, lodziarnie, cukiernie oraz oceanarium.

W sezonie letnim w muszli koncertowej odbywa się wiele imprez. Dodatkowego uroku dodają zadbane zabytkowe secesyjne budynki. W niektórych z nich znajdują się klimatyczne puby. Wzdłuż promenady znajdują się też ławki oraz ścieżka rowerowa. Z promenady można w kilku miejscach zejść bezpośrednio na plażę.

 

Odległości od Rezydent

 

polecane pakiety